امروز: پنج شنبه ۲-اردیبهشت-۱۴۰۰ / الخميس 11-رمضان-1442 / Thursday 2021-April-22

مناسبت روز
پیام روز :

پیچیدن عطر و بوی امام رئوف در محله‌ یوسف آباد

پیچیدن عطر و بوی امام رئوف در محله‌ یوسف آباد

در شب‌های ماه مبارک رمضان سفره ساده افطاری در محله‌ یوسف آباد به مدت ۸ شب میزبان روزه‌داران بود که رنگ‌وبوی امام رضایی(ع) به خود گرفته بود.

افطاری دادن از عبادت‌های خاص ماه رمضان است که در عین آسانی از ارزش و ثواب بسیار بالایی برخوردار است و جمعی از مومنان را دور یکدیگر جمع می‌کند و با یکدیگر انس می‌دهد.

در فروع کافی نقل شده امام صادق(ع) فرمودند: کسی که روزه‌داری را افطار دهد، مانند ثواب همان روزه‌دار را می‌برد، کسی که روزه می‌گیرد ثواب یک روزه را برده است. اما کسی که بیست نفر روزه‌دار را افطار دهد، ثواب بیست روزه را می‌تواند ببرد.

به همین مناسبت به همت خادمیاران آستان قدس رضوی منطقه شش تهران سفره ساده  افطاری سه‌هزار نفری در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان به ‌مناسبت سالروز میلاد باسعادت کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی(ع) در میدان فرهنگ یوسف‌آباد برپا شد و شهروندان روزه‌دار، در محیطی از صفا و معنویت افطار کردند،‌ معنویت از این نظر که بانی مراسم امام رضا (ع) بود و فضای مراسم از همان ابتدا رنگ‌وبوی امام رضایی به خود گرفته بود.

ارتباط مستقیم با حرم مطهر امام رضا (علیه آلاف التحیه و الثناء) از لحظات نزدیک افطار تا زمان افطار ، قرائت صلوات خاصه رأس ساعت ۲۰:۰۰ ، پذیرایی افطاری  از مردم حاضر در مراسم ، برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) با پخش آیتم‌ها و تصاویر و فیلم‌های مختلف از حرم مطهر امام رضا(ع) و حال‌وهوای زائران این بارگاه ملکوتی از اسکوردبورد بزرگ مستقر در میدان فرهنگ، شور و نشاط و فضای معنوی خاصی به این مراسم بخشیده بود ،اجرای تواشیح گروه محراب ، سخنرانی مسئول دفتر آستان قدس رضوی منطقه شش تهران و توضیح ایشان درخصوص چگونگی برگزاری این مراسم ، اجرای مسابقات فرهنگی ، تقدیر از مادر دو شهید بزرگوار دفاع مقدس منطقه ، اهداء جوایزبه هشت دختر و هشت پسر روزه اولی و در انتها قرعه کشی هدیه اعزام به مشهد مقدس برگزار و به سه نفر برنده خوش شانس اهداء گردید .

ارتباط مستقیم تصویری با حرم مطهر رضوی در آستانه اذان مغرب

 

 

     

 

     

قرائت جمعی صلوات خاصه رو به بارگاه ملکوتی امام رئوف رأس ساعت ۲۰:۰۰

برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء با حضور عموم روزه داران شرکت کننده در مراسم

 

     

     

اجرای برنامه های فرهنگی به مناسبت میلاد با سرسعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع)

 

                             

تجلیل از مادر شهیدان زینالی توسط مسئول محترم دفتر نمایندگی آستان قدس استان تهران

 

     

توزیع افطار ساده رضوی از محل نذورات مردمی

 

اشکهای خانمی که همسرشان بیمار بود و در قرعه کشی اعزام به مشهد مقدس انتخاب شدند

 

   

اهدای هدایا به منتخبین پاسخ دهنده به سئوالات و روزه اولیها