امروز: پنج شنبه ۲-اردیبهشت-۱۴۰۰ / الخميس 11-رمضان-1442 / Thursday 2021-April-22

مناسبت روز
پیام روز :

طرح خادمیاری رضوی تداوم می یابد

طرح خادمیاری رضوی تداوم می یابد
تولیت آستان قدس رضوی:

طرح خادمیاری رضوی تداوم می یابد/ آستان قدس در استان ها با رویکرد مردمی و خدمت رسانی فعال خواهد بود

۱۳۹۸/۰۸/۱۸ – ۱۷:۱۱
تولیت آستان قدس رضوی گفت: اصل طرح خادمیاری به منظور خدمت به مردم به نام حضرت رضا(ع) همچنان تداوم پیدا می‌کند.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در جمع خادمیاران استان یزد اظهار کرد: به هیچ عنوان بنای تعطیلی طرح خادمیاری رضوی را نداریم؛ هر چند در ابتدای فعالیت بنده در آستان قدس رضوی موظف شدیم که برخی از رویکردها از جمله دفاتر نمایندگی استانی را مورد بازنگری قرار دهیم.
وی افزود: همان ابتدا با تولیت سابق آستان قدس رضوی که مبتکر راه اندازی دفاتر استانی بودند، صحبت کردم و هدف از ایجاد نمایندگی‌های آستان قدس رضوی را جویا شدم؛ ایشان تأکید کردند که خیل عظیمی از مردم مشتاق خادمی حضرت رضا(ع) هستند و مراجعات در این زمینه بسیار زیاد است، اما ظرفیت اماکن متبرکه محدود بوده و امکان پذیرش همه متقاضیان وجود ندارد.
تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌ها راه اندازی شد تا هم به احساسات پاک مردمی برای خدمت به حضرت رضا(ع) پاسخ داده شود و هم از ظرفیت متقاضیان خدمت متناسب با توانایی افراد در عرصه فعالیت‌های اجتماعی به نام امام رضا(ع) استفاده شود.
وی با بیان اینکه قدردان متقاضیان خادمی حضرت رضا(ع) هستیم، گفت: فضای ارائه خدمت در حرم مطهر دارای محدودیت هایی است که تلاش داریم با برنامه ریزی مناسب و تعریف خدمت جدید، زمینه برای حضور و خدمت خادمیاران و علاقمندان به خدمت در حرم مطهر فراهم شود.
وی ادامه داد: ممکن است نام دفاتر نمایندگی استانی آستان قدس رضوی تغییر کند و این مراکز به کانون‌های مردمی تغییر عنوان بدهند، اما قطعا این اقدام خیر با نظارت آستان قدس رضوی در مسیر خدمت رسانی به مردم به ویژه محرومان همچنان تداوم خواهد یافت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: امام رضا(ع) واسطه رضایت خداوند متعال از بندگان است و اگر می‌خواهیم خوشنودی پروردگار را جلب کنیم، باید رضایت این امام همام را برای خودمان فراهم کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین مروی افزود: همه معصومین دارای بالاترین حد کمال و فضایل اخلاقی هستند، اما برخی از ائمه اطهار(ع) به برخی از اوصاف بیشتر مشهور شده اند؛ به طور مثال واژه رئوف فقط برای پیامبر اکرم(ص) و امام رضا(ع) استفاده می شود.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با بیان اینکه وجود بارگاه منور امام رضا(ع) در مشهد مقدس نعمت بسیار بزرگی برای ملت ایران است، تصریح کرد: نمی‌دانیم چگونه باید خداوند متعال را سپاسگزاری کنیم که پاره تن پیامبر اکرم(ص) در یکی از شهرهای کشورمان مدفون است و به راحتی به بارگاه منور و ملکوتی امام رضا(ع) دسترسی داریم.
وی گفت: ان‌شاءالله خداوند متعال به ما معرفت بدهد تا بتوانیم جزو محبان و ارادتمندان به ساحت مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) بوده و به خوبی قدردان این نعمت عظیم باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین مروی با بیان اینکه خادمیاران رضوی می توانند محبت مردم نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را افزایش دهند، خاطرنشان کرد: ائمه معصومین(ع) به محبت ما کمترین نیازی ندارند و این ما هستیم که راه سعادت و خوشبختی مان در محبت و علاقه به ائمه اطهار(ع) است.