امروز: پنج شنبه ۱۶-اردیبهشت-۱۴۰۰ / الخميس 25-رمضان-1442 / Thursday 2021-May-6

مناسبت روز
پیام روز :

فراخوان پویش مواسات عاشقان امام رئوف علیه السلام

فراخوان پویش مواسات عاشقان امام رئوف علیه السلام

در راستای دستور العمل مرحله چهارم ارزاق رضوی (پویش مواسات عاشقان امام رئوف علیه السلام) دفتر آستان قدس رضوی منطقه ۶ تهران در نظر دارد با حمایت و همکاری خادمیاران و خیرین منطقه نسبت به تهیه بسته های معیشتی و توزیع بین خانواده های نیازمند اقدام نماید.

براساس این دستورالعمل کلیه خادمیاران و خیرین با مراجعه به دفتر آستان قدس منطقه ۶، ساکهای ارزاق منقش به نام و نشان آستان قدس رضوی دریافت می‌کنند و بسته های تکمیل شده را حداکثر پس از یک هفته به دفاتر تحویل می‌دهند.

بر اساس این طرح هر فردبا مشارکت خانواده و فامیل نسبت به تکمیل حداقل یک سبد ارزاق ازمایحتاج معمول و روزمره خانواده خود اقدام می‌نماید و پیشنهاد می‌گردد هر یک از اعضای خانواده در تامین یکی از اقلام درخواستی از اجناس موجود در منزل استفاده نماید تا هم امکان مشارکت افراد بیشتری فراهم شود و هم ثواب و برکت این طرح در خانه و خانواده بانیان طرح جاری و ساری گردد.

شایان ذکر است این فعالیت به عنوان سرانه خادمیاری محسوب و پس از ثبت در سامانه مربوطه توسط خادمیاران و تایید ناظران، لحاظ میگردد.

محتوای سبدها:

تهیه و تکمیل موارد ذیل برای سبدها مورد انتظار است:

برنج(۵ کیلویی) یک بسته

نخود (۹۰۰ گرمی) یک بسته

لوبیا قرمز (۹۰۰ گرمی) یک بسته

لوبیا چیتی (۹۰۰ گرمی) یک بسته

عدس (۹۰۰ گرمی) یک بسته

لپه (۹۰۰ گرمی) یک بسته

روغن مایع سرخ کردنی(یک لیتری) یک عدد

روغن مایع پخت و پز (یک لیتری) یک عدد

رب گوجه فرنگی (۸۰۰ گرمی) یک عدد

چای (۴۵۰ گرمی) یک بسته

قند شکسته (۹۰۰ گرمی) یک بسته

شکر (۹۰۰ گرمی) یک بسته

سویا (۳۰۰ گرمی)یک بسته

ماکارونی (۷۰۰ گرمی) دو بسته

علاوه بر موارد فوق الاشاره تهیه انواع غلات خشک همچون نان خشک، بیسکویت و …. نیزپیشنهاد میگردد. همچنین به علت شیوع کرونا تهیه یک بسته لوازم بهداشتی(مثلاً چند جفت دستکش، چند عدد ماسک، چند عدد مواد ضدعفونی کننده دست و سطح و دستمال کاغذی) جهت تکمیل سبدها نیزتوصیه میشود.

تمامی اقلام داخل سبدها بایستی دارای استانداردهای لازم از وزارت بهداشت و نشان استاندارد بوده و حداقل ۴ ماه تاریخ مصرف داشته باشند و از قرار دادن هرگونه مواد فله ای و فاقد بسته بندی و مواد فاسد شدنی از قبیل گوشت، مرغ، ماهی و کنسرو ماهی جداً خودداری شود

لذا از کلیه خادمیاران و خیرین منطقه ۶ تقاضا دارد ضمن تماس با شماره ۰۹۱۲۳۰۳۶۰۷۷ آقای تمیمی و یا مراجعه به دفتر آستان قدس رضوی منطقه ۶ تهران نسبت به دریافت ساکهای مخصوص این طرح اقدام نمایند تا امکان اجرای طرح که حداکثر برای روز ۹۹/۰۴/۱۹ برنامه ریزی شده است فراهم گردد.

ضمنا افرادی که امکان تهیه اقلام مورد نظر را ندارند و تمایل به مشارکت در طرح دارند می توانند  مبلغ ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به حسابهای تعین شده واریز نمایند تا اقلام مورد نظر توسط کانون خدمات عمومی منطقه تهیه و در تهیه بسته ها، مورد استفاده قرار گیرد.

معاونت محرومیت زدایی

دفتر آستان قدس رضوی منطقه ۶ تهران